• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Üye Aracı 38EA007 - 2016 İbiza Style 1.0 EcoTSI DSG

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
Kayseri - Merkez
Araç Modeli
İbiza ecoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)
WhatsApp Image 2019-07-21 at 15.14.20.jpeg
Albino Aslan gider...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız. Giriş yap veya üye ol.

Son düzenleme:

Byarar

Admin
Yönetici
Adı
Bünyamin
Soyadı
Yarar
Semt
Sinop/Merkez
Araç Modeli
Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
34YRR99
Kan Grubu
A+
Maşallah, kazasız belasız sürüşler olsun. Hayırlı olsun. Tekeri eğri duruyor. :p

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
Kayseri - Merkez
Araç Modeli
İbiza ecoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)

Byarar

Admin
Yönetici
Adı
Bünyamin
Soyadı
Yarar
Semt
Sinop/Merkez
Araç Modeli
Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
34YRR99
Kan Grubu
A+

Ali Murat

Admin
Yönetici
Adı
Ali Murat
Soyadı
Sancar
Semt
Siverek
Araç Modeli
Leon FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
25SN415
Kan Grubu
0 rh +
Tekrar hayırlı olsun inşallah kardeşim, Rabbim kaza bela vermesin

Oğuz

Admin
Yönetici
Adı
Oğuz
Soyadı
ÖZENBAŞ
Semt
Tuzla
Araç Modeli
Leon MK3 FR ACT DSG
Araç Yılı
2018
Araç Plakası
34BLZ420
Kan Grubu
O Rh(+)
Allah kaza bela vermesin kardesim gule gule kullaninnn, hayirli olsun tekrar

Owner of 34MiSeat420 - Seat Leon FR ACT DSG

Minik

Admin
Yönetici
Adı
Tolga
Soyadı
Ertural
Semt
Bayrampaşa
Araç Modeli
Seat İbiza
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
34BFE641
Kan Grubu
B rh+
Ekli dosyayı görüntüle 676
Albino Aslan gider,

Ekli dosyayı görüntüle 677
Albino pire gelir...

Kafamda tilkilerin dolaşmaya başlaması aslında aylar önce başladı.

Büyüklerimizin "bildiğin, masrafını ettiğin arabayı satıp niye macera arıyorsun ki sıfır almayacaksan?" sözleri ile vazgeçişlerime rağmen Kurban bayramı sonrası "kaşıntım" yüzünden yine gün yüzüne çıkmıştı...

Aracımla sorunum neydi? Yoktu... Ağır bakımları tam, kavraması servisten hala 11 ay kadar garantili, lastikleri sıfır, muayenesi sıfır, fren tertibatı sıfır... Allah'tan belamı mı istiyordum? Hangi elin oğlu kuruş masrafsız aracını satar??? Yok, belamı değil ama iki tarafın da iyiliğini istiyordum.

Leon dizel otomatik idi, fakat benim günlük binip işe gidip gelme durumum geçerli olmadığından eşimde duruyor idi. Onun da yaptığı kontak bas, 400 mt git tekrar kontak kapat... Yakıtı geçtim, her haftasonu DPF'ye pasif rejenerasyon yaptırmaktan yorulmuştum. Kısacası bu ilişki ikimize de zarar verecek idi... Yol yakınken dedik...

Açık konuşayım, her aracımı satıp da bir sonrakini aldığımda bir burukluk ile beraber artı/eksi mukayesesini tam olarak bağlı olduğum şeyden ayrılmam sebebiyle tam yerine getirememem yüzünden hep sadece "eksi" kısımlara bakmışımdır. Dolayısıyla DonJuaN sonrası Leon'a da aynı tutumu reva gördüğümden, sonraki aracım mk3 FR DSG ACT vs vs de olsa yine Leon'dan yana saf tutup bir sonrakini gömecektim.. Şimdi hazır olun;

Ha şimdi ha bugün ha yarın derken ilana çıkmam 26 Ağustos saat: 20:54'ü buldu. İlk gece bile 30'un üstünde favori, 2 adet ciddi mesaj aldım. Fakat aklımdaki, Leon'u "değerinde" vermek ve yerine benzinli otomatik bir araç almak idi. Bu sıralar nedense bunca yıllık Seatsever olan ben bile "ya aslında başka markalara da bakabiliriz" desem de, babamı Ateca almaktan vazgeçirememiş (Superb öneriyordum), eşimi ise polo dahil hiçbir modele çevirememiş durumda kaldım.

İlanı 26 Ağustos pazartesi verdik ya, 27'si saat 17:00 sularında Faruk Uyanık kardeşimiz beni aradı. Dedi arabayı satıyormuşsun, son rakamını söyle bitirelim bu işi...

-Faruk, son rakamım xxxx.

-Tamam başkan, kaldır ilanı. Araba bizimdir.

Galiba şaka yapıyor dedim içimden, bu kadar kısa bir konuşma ile bir araç satılamaz, satılmamalı. En azından benim aracım 3 cümleye sığamazdı!

-Faruk böyle böyle, bakım, lastik, triger, muayene...

-Abi araç zaten bizim(ben kuzeni Mustafa abiden almıştım), boşver sen bunları. Hayırlı olsun, alacak arkadaşım seni arayacak birazdan...

Ta ki alıcı kardeşimiz Turgut arayana kadar hiçbir tepki veremedim. Alıcı kardeşimiz aradı, "ben tamamım, Faruk abim al dediyse alırım" deyip kestirip attı. Perşembe günü -ki ayın son günüdür- sözleştik, kendisi Kayseri'ye gelecek, aslanı götürecek idi.

Eşime söylediğimde çok şaşırdı, emin misin diye birkaç defa teyit aldı. Rakam konusunda biraz kızsa da, yabancıya verdiğimiz rakamı dostumuza da çekeceksek "aileyiz" demenin bir mantığı olmadığı konusunda benimle hemfikir.

Aynı gün akşam ilanlarda dolaştık, bütçemizi aşmayacak ama model olarak da 2014 aşağısı olmayacak ibiza tsi dsg bakmaya başladık. Bu arada, bütçemiz Leon'u verdiğimiz rakam olan xxxx'tir :)

Niğde'deki 2014 model 61 bin km'de cam tavanlı beyaz ibizayı kestirdim gözüme. KM olarak da, model olarak da iyiydi. Fiyatı cam tavan olduğu için biraz yüksek idi ama tolere edebilirdim. Ödeme konusunda değil ha, yanlış anlaşılmasın. İçime rakamı sindirme konusunda...

Bu arada @CES Emrah abimin eski aracı @Ahıskalı Ulvi abimin baldızında idi. Onun için bir yoklama çektik ama baldız hanım ibizamı vermem dedi :)

Gece başka araba bulamamışken bir anda Niğde'deki beyaz ibiza da ilandan kalkınca "yok artık yaa!" dedik. Arabayı veriyorduk ama araba alamıyorduk. Biz bunu hiç yaşamamıştık ki?

mk1 Leon'u verip DonJuan'ı direkt almıştık, Corsa'yı satıp ertesi günü hemen Albino Aslan'ı almaya İstanbul'a uçmuştuk...

Ertesi öğlen (28 Ağustos Çarşamba) yine ilanlara bakarken denk geldi bir tane 2016 ibiza style. 1.0 ecotsi dsg, hatasız boyasız 48500 km'de...

Eşime attım, ilanı görür görmez "ara bunu" demeye başladı. Acele etmeyelim, Ulvi abi okullar açılınca araçlar düşmeye başlar ilana demişti desem de ısrarları yüzünden aradım.

Telefonda gayet kibar bir beyefendi vardı. Durumu aktardım, son rakamını istedim. Bana xxxx + 1000 TL şeklinde fiyat söyledi. Az önce bir esnafın arayıp xxxx TL teklif ettiğini belirtti. Ben de maruzatımı anlattım, şansımı denemek istediğimi belirttim.

Bana; "Kızımın ilk arabası idi, Allah'a şükür kaza bela olmadan 3 sene geçirdi. Okul'dan Şile'ye eve giderken hafriyat kamyonları ile ve kötü yol şartları ile cebelleşiyor, satıp 4 çeker bir SUV alacağım" dedi. "Ben Altınşehir'de esnafım, 500-1000 TL beni çok etkilemez, durumu çok güzel izah ettin. Esnafa gideceğine sen al, aracını da sattıysan çık gel arkadaşım" dedi.

Ben de 15 dk kadar müsaade isteyip Turgut ile görüştüm, "dilersen ben getireyim aracı?" dedim. "Çok iyi olur, zaten izin konusunda sıkıntım var" dedi. Biz de hemen yol hazırlıklarına başlayıp, ibizanın sahibi Mehmet bey'e usületen bir kaparo gönderdik.

Konu çok uzamış, kısa keseceğim. Çarşamba saat 16:45'te çıktığımız yolculuk, 5,0 lt/100 km yakıt ortalaması ile perşembe günü gece 01:00'da @Minik kardeşimizin Bayrampaşa'daki evinin önünde sonlandı.

Ertesi sabah Bakırköy 15. Noterinde Turgut kardeşimize satışı verip plakamızı boşa düşürttük. Ardından yeni aracımız ile ilişkilendirtip Altınşehir'e doğru Metrobüs ve Metro kullanarak geçtik. Ekspertizi öğleden önce hallettik, araç sahibinin dediği gibi hatasız boyasız bir araç. Ayrıca servisten aracı alırken ellerinde plus paket ibiza olmadığı için multimedyayı değiştirtmiş. Necvox dvn-p 1093 marka geri görüş, navi vs. bulunan 7" bir ekran taktırmışlar. Sadece arka tamponda rötuş isteyen yerler var, ki İstanbul'dan her aldığım araçta bunlardan bulunuyor :)

Öğleden hemen sonra aracımızı almak için noter'e gittik. Tabi ben herhangi bir noter bilmediğim için araç sahibi Mehmet Bey bizi bir notere götürdü...

Daha yaklaşırken eşime seslendim, ne görüyorsun dedim.

"Bu, Leon'u aldığımız noter değil miydi?"

Evet, 06GUM76 plakalı Leon'umu yani ilk şahsi aracımı aldığım daha doğrusu 2 Ocak 2014 günü sabahtan akşama kadar "sistem" bekleyip de, 3 Ocak sabahı 09:00 sularında terk eylediğimiz noter...

Ekli dosyayı görüntüle 678

Kadere bakar mısınız... Yine başa döndük :)

*İbiza ile görüşlerimi bir başka konuda yazacağım.
Maşallah kazasız belasız binersiniz inşallah kardeşim benim aracın maşallahı var canlı olarak da gördüğüm için çiçek gibi bir araç diye bilirim. ;)

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
Kayseri - Merkez
Araç Modeli
İbiza ecoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)
Birkaç fotoğraf ekleyelim...

Geçtiğimiz Cumartesi günü camlar filmlendi, bugün de Tampon rötuşları ile jantların Magic Iron Out ile temizlenmesi işlemleri yapıldı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ASPATRON

Admin
Yönetici
Adı
Onur
Soyadı
ÖZDEMİR
Semt
Bağcılar
Araç Modeli
Leon 1.4 TSI FR
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
53FR043
Kan Grubu
A-RH(+)
Tekrar hayırlı olsun gardaşım, kazasız belasız.

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
Kayseri - Merkez
Araç Modeli
İbiza ecoTSI DSG
Araç Yılı