• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Leon Akü Değişimi için yardım

ozdils

STT Üyesi
Adı
Samet
Soyadı
Özdil
Semt
Manisa
Araç Modeli
Leon
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
45B6643
Kan Grubu
A rh +
Merhabalar. 2016 Model 1.4 TSİ FR aracımda...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız. Giriş yap veya üye ol.

Ali Murat

Admin
Yönetici
Adı
Ali Murat
Soyadı
Sancar
Semt
Siverek
Araç Modeli
Leon FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
25SN415
Kan Grubu
0 rh +
Merhabalar. 2016 Model 1.4 TSİ FR aracımda start stop devreye girmiyor. Aracın enerji enerji ihtiyacı yüksek diyor. Yolcu tarafının camını açmak için sert bir şekilde basmak gerekiyor hatta bazen açmıyor. Elektrikçi aküyü değiştirmem gerektiğini söyledi. Araç için hangi marka akü taktırmamı önerirsiniz? Bir de akü değişiminden sonra araçtaki gizli özellikler iptal olur mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Öncelikle aramıza hoş geldiniz, Üyelerimiz kısmından da kendinizi ve aracınızı tanıtan bir konu açmanız gerekmektedir.
Akü sorunuza gelince de daha aynı motor arabayı kullananlar Varta marka akü tercih ettiler, bu piyasadaki en iyi aküdür. Sizin aracınızda efb kodlu akü vardır muhtemelen ve bunu 70 amper agm Varta akü ile değişip aküyü de araca kodlatmanız gereklidir. Hangi sehirdesiniz göremedim ama İstanbul ise size orada yardımcı olacak ustalar da önerebiliriz.

emr38

Admin
Yönetici
Adı
M. Emre
Soyadı
YÜKSEL
Semt
38
Araç Modeli
6J EcoTSI DSG
Araç Yılı
2016
Araç Plakası
38EA007
Kan Grubu
B Rh (+)
Samet Merhabalar,

Akü konusunda Ali Murat gerekeni söylemiş, Varta nokta net.

Özelliklere gelince, bende açık olan özellikler gitmedi fakat Leon nasıl bir tepki verir bilemedim..

Byarar

Admin
Yönetici
Adı
Bünyamin
Soyadı
Yarar
Semt
Sinop/Merkez
Araç Modeli
Seat Leon 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
34YRR99
Kan Grubu
A+
Leonda da gizli özelliklerde kayıp olmuyor.

Üst Alt