• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

DSG Arıza - Transmission Hot Stop arıza uyarısı 3 sn lik.

hemdycn

STT Üyesi
Adı
Hamdi
Soyadı
Demirci
Semt
Ümraniye
Araç Modeli
Leon
Araç Yılı
2012
Kan Grubu
O
S.a arkadaşlar.
Leon 12 sahibiyim 20 gün...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız. Giriş yap veya üye ol.

Ali Murat

Admin
Yönetici
Adı
Ali Murat
Soyadı
Sancar
Semt
Siverek
Araç Modeli
Leon FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
25SN415
Kan Grubu
0 rh +
Hatırladığım kadarıyla dsg şanzıman ısınıp şişme yapıyor denirdi mk3 kasa çıkmadan önce. Transmission hot deyince aklıma o geldi. Daha fazla ısınırsa kendini korumaya alıp kitleyebilir.

Bir de Üyelerimiz kısmında kendinizi ve aracınızı tanıtan bir konu açarsanız seviniriz.

Son düzenleme:

hemdycn

STT Üyesi
Adı
Hamdi
Soyadı
Demirci
Semt
Ümraniye
Araç Modeli
Leon
Araç Yılı
2012
Kan Grubu
O
Araç dün farklı bir arıza daha verdi. Trafikten eve gelince D den R ye aldığımda R yanıp söndü ve anahtar işareti çıktı. Araba devir almadı. P ye alıp stop ettim 5 dk soğusun dedim sonra çalıştırdığım da arıza gitti araç yürüdü.

Özel servise bi baktırdım soktuk bilgisayara ekteki hatayı vermiş." 6. Vites ayarlanıyor, uyumsuz sinyal" .
Özel servis aradı birine sordu şanzıman kartını değiştirip denmek lazım dedi. Kendinden emin değil.
Yetkili servisi aradım kodu söledim mekatronik dedi bakmak lazım ama muhtemelen değişmesi gerek fiyat 10-12 arası.
Özel servis kartı tamir ettirirsen 3bin garantisi yok olmayabilir de. Kartı değişsek 4.5-5 bin ama ilerde mekatron arızasıda vericek. En iyisi 6.5 bine mekatroni komple değişmek dedi.

Bende kodu sildirdim, yolda kalana kadar bineyim dedim. D den R ye alırken 6.vitrs hatası vermek bana saçma geldi. Mekanik bi arızası yoksa belki aynı hatayı bir dhaa atmayabilir, atsa bile sildiririz devam ederiz gibi düşünüyorum. Zaten kaçarı yoksa gün gelicek değiştiricez.

Ne yapmak mantıklı a dostlar...

Canımı sıktı bu iş.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

hemdycn

STT Üyesi
Adı
Hamdi
Soyadı
Demirci
Semt
Ümraniye
Araç Modeli
Leon
Araç Yılı
2012
Kan Grubu
O
Hatırladığım kadarıyla dsg şanzıman ısınıp şişme yapıyor denirdi mk3 kasa çıkmadan önce. Transmission hot deyince aklıma o geldi. Daha fazla ısınırsa kendini korumaya alıp kitleyebilir.

Bir de Üyelerimiz kısmında kendinizi ve aracınızı tanıtan bir konu açarsanız seviniriz.
Yetkili servise bu hatayı söylrdim galiba ilk kez benden duydular.

Ali Murat

Admin
Yönetici
Adı
Ali Murat
Soyadı
Sancar
Semt
Siverek
Araç Modeli
Leon FR
Araç Yılı
2015
Araç Plakası
25SN415
Kan Grubu
0 rh +
Yetkili servise bu hatayı söylrdim galiba ilk kez benden duydular.
😂😂
Aracınız hareket ederken 1-2-3. viteslerde veya yavaşlarken 3-2-1 yaparken sarsıntı veya titreme oluyorsa mekatroniktir, yoksa bir switch arızası bile olabilir

Üst Alt